Hamilton: Nico Bana Yaklaşamadı

0

Lewis Hamilton, Brezilya’yı terk ederken şampiyonluk umutları bir hafta öncesine göre biraz daha azalmış olsa da, pazar günü takım arkadaşı Nico Rosberg’i mağlup etmiş olmaktan müthiş tatmin olmuş durumda.

Hamilton, pilotlar klasmanında farkı Brezilya’da kazanarak 12 puana kadar düşürdü, fakat Abu Dabi’de kazanması yetmeyecek, Nico Rosberg’in de bir dördüncülük veya daha kötü bir sonuç almasını bekleyecek. Şampiyonadaki bu istemeyeceği durumun aksine Hamilton, Brezilya’yı en güçlü pilot olarak terk etmenin kendisini tatmin ettiğini söyledi.

“Bugün herkesi mağlup ettiiğim için mutluyum. Mutluyum, aynı araçla Nico’yu mağlup ettim. Nico bu ara en iyi sürüşünü gösteriyor fakat bana yaklaşamadı bile. […] Nico yapması gereken her şeyi yapıyor, o da her yarışı bitirmek ve sorun yaşamamak. Son yarışa girerken biraz kötü bir pozisyondayım. Abu Dabi’de de buradaki gibi sürersem büyük fark yaratmayacaktır çünkü sezonun önceki kısımlarında buraya gelene kadar zaten çok şey kaybettim. Ama pes etmeyeceğim, çünkü ne zaman ne olacağını bilemezsiniz.”

Hamilton, son 3 yarışı kazanarak Nico Rosberg’den 21 puan çaldı. Motor arızaları ve hatalı startlar Hamilton’a bu sezon pahalıya mâl olsa da, bu sezon elde ettikleriyle mutlu olduğunu söyledi.

“Eğer kendim gibi sürmeye devam edersem gurur duyarım. Bize bu üç yarışı kazanmamıza yardımcı olan herkesle gurur duyuyorum. Ne yıldı ama. Dokuz zafer kazanmış olmak inanılmaz. Sanırım takımla 31 veya 32. zaferim oldu bu. Çılgınca. Bu adamlara bana böyle bir fırsat verdikleri için gerçekten müteşekkirim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz