Mick Schumacher F3 Testlerine Başladı

0

2017’de Formula 3 Avrupa Şampiyonası’na terfi etme beklentisi içerisinde olan Mick Schumacher, test programına başladı.

7 kez dünya şampiyonu F1 efsanesi Michael Schumacher’in 17 yaşındaki oğlu Mick, iki günlük test programının ilk gününde Prema Powerteam ekibiyle Nurburgring’de piste çıktı.

Bu sezon İtalya ve Almanya F4 şampiyonalarını 2. sırada noktalayan Schumacher, amacının F3’e yükselmek olduğunu zaten belli etmişti. Mick Schumacher, Nurburgring’de Ferrari Sürücü Akademisi’nin umudu ve bu sezon F3’de Motopark ekibiyle yarışan Guan Yu Zhou’a eşlik ediyor.

Nurburgring’de piste çıkan bir diğer ekipse Van Amersfoort Racing oldu. Alman F4 şampiyonasında Mick Schumacher’i mağlup eden Joey Mawson ve Kanadalı Kami Laliberte, Van Amersfoort Racing adına piste çıkan pilotlar oldu.

Nikita Mazepin ise Hitech GP’yle 2 gün pistte boy gösterecek. Rus pilotun Perşembe günü, Alman David Beckmann’a eşlik etmesi bekleniyor. Cuma günü ise Prema’yla yarışan Estonyalı Ralf Aron’un çalışmalara katılması bekleniyor.

Fortec Motosport adına Jehan Daruvala sürüşler gerçekleştirirken, Formula Renault Eurocup şampiyonu Lando Norris Motopark’da 2016 F3 çaylak pilotlar klasmanı şampiyonu Joel Eriksson‘a eşlik edecek.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz