Vettel Brezilya’da Yarışamayabilir

0

 

Sebastian Vettel’in Meksika yarışının son turlarındaki kaosta, Charlie Whiting için “si*** git” demesi başına iş açabilecek gibi duruyor. Alman pilotun bir sonraki yarış olan Brezilya GP’sinde yarışamama ihtimali üzerinde duruluyor.

nintchdbpict000019032346-1İngiliz basınının haberlerine göre, Vettel’in yarışın son turlarında iki Red Bull arasında sıkışınca telsizden Charlie Whiting için sarf ettiği sözler, FIA yönetmeliklerinin sportmenlik kısmının 151C maddesini ihlal ettiği için Vettel’e bir yasak getirebilir.

Charlie Whiting’in durumu Dünya Motorsporları Konseyi’ne taşıma hakkı bulunuyor. Eğer böyle bir durum olursa, Vettel’in alacağı cezanın bir yarışlık yarışmama cezası olabileceği konuşuluyor.

Vettel, Whiting’e Verstappen konusunda hızlı karar almadığı için küfretmişti. Yarış sonundaysa Vettel’in beklediği ceza geç de oldu ve Vettel podyumun üçüncü basamağında yer aldı. Yarıştan saatler sonraysa sürpriz bir ceza daha geldi ve Vettel, Ricciardo’yu sıkıştırdığı gerekçesiyle 10 saniye ceza aldı. Bu sonuçla Vettel yarışı beşinci tamamlamış oldu. Podyumun son basamağını ise Ricciardo’ya devretti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz