Ferrari Red Bull’dan Ders Alacak Değil

0

Ferrari takım patronu Maurizio Arrivabene, Meksika GP’sinde Vettel ve Ricciardo mücadelesi hakkında Red Bull takım sorumlusu Helmut Marko’dan ders almayacaklarını söyledi.

Ferrari’den Sebastian Vettel ve Red Bull’dan Daniel Ricciardo Meksika GP’sinin son bölümünde 4.’lük için mücadele etmişler ve bu mücadele sonrası çarpışmışlardı. Yarış sonrası Ricciardo, Vettel’in agresif sürüşü yüzünden cezalandırılması gerektiğini belirtmişti.

Red Bull motor sporları patronu Helmut Marko, frenleme anında yön değişikliği yaptığı gerekçesiyle sürekli eleştirilen Max Verstappen’i savunmuştu. Ancak, Alman basınında çıkan haberlere göre Marko, Meksika GP’sinde Ricciardo ile yarışırken benzer bir hareketi yapan Vettel’i suçladı.

Vettel, yarış sonunda 10 saniye cezası almış ve 3. sıradan 5. sıraya gerilemişti. Sürücüsünün yarış sonrası ceza almasına şaşıran Arrivabane, yarış sonrası basın mensuplarının olaya nasıl baktığını sormaları üzerine, “Bence herkes kendi sorunları hakkında düşünmeli. Diğerlerinin suçlamaları doğru değil.” dedi.

“Helmut Marko’dan ve bir başkasından ders alacak değilim.”

Arrivabene

Yarış sonunda Vettel’e karşı 3.’lük pozisyonunu savunurken pisti kesip avantaj sağlayan ve kazandığı yeri geri vermeyi reddeden Verstappen, Vettel’in sinirlerinin gerilmesine neden olmuştu. Sinirli Vettel, o esnada radyodan yarış direktörü Charlie Whiting’e “s….tir git” derken, Verstappen yarış sonunda 5 saniye cezası almıştı.

Verstappen, Vettel’in pist üstündeki davranışlarını ve radyo mesajlarını “gülünç” olarak tanımladı, ancak Vettel “duygu ve adrenalin dozunun yüksek olduğunu” söyleyerek vermiş olduğu reaksiyonu savundu.

Arrivabene, Vettel’in havayı yumuşatmak için Charlie Whiting ile görüştüğünü belirtti ve ekledi: “”Ben ve Sebastian beraber görüştük(Charlie’yle görüşme) ve sürücümle ne yaptığımı size söylemek zorunda değilim..”

“O[Charlie], Sebastian’ı mazur gördü ve böyle bir şeyin bir daha tekrarlanmayacağından eminim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz