Ricciardo: Vettel Podyumu Haketmedi

0

Meksika GP’sinde Vettel’i takip eden ve Alman pilotla çarpışan Daniel Ricciardo, frenleme esnasında yön değiştirdiği gerekçesiyle Vettel’i suçladı. Ricciardo, Alman pilotun taktiğinin apaçık şekilde yanlış olduğunu ve cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Ricciardo, Verstappen’la birlikte yarış 3.’lüğü için Sebastian Vettel ile mücadele eden 2. Red Bull pilotu olmuştu. Hollandalı pilotun arkasında kalan Vettel, 4. virajda Ricciardo tarafından geçilmek üzereyken son anda Ricciardo’yu sıkıştırdı ve 2 pilot temas etti. Vettel, böylelikle pozisyonunu korumayı başardı.

Komiserler tarafından soruşturulan olay için Ricciardo, “Ben sadece, son dönemde herkesin şikayet ettiği ve Seb’in bana karşı gerçekleştirdiği fren anında yön değiştirmeyi hissettim” dedi ve ekledi: “O şimdi gülümsüyor. Ancak bana sorarsanız, son bölümdeki hareketi sonrası orda(podyumu kastediyor) olmayı haketmedi.”

“O kapıyı açık bırakmışa benziyordu. Ben de bundan yararlandım ve orda olmaya hakkım vardı, ancak o bir anda kapıyı kapadı ve sonunda bana gidebileceğim bir alan bırakmadı.”

“Hayal kırıklığına uğradım. Biz, Max’in hareketinin biraz tartışmaya açık olduğunu biliyoruz. Ancak, bugün Seb’in yaptığı hareket için de aynı durum söz konusu. Beni yanlış anlamayın, ben yarışmayı seviyorum. Ben sıkı yarışmayı ve temas etmeyi dahi seviyorum. Ama bu tam anlamıyla frenleme anında yön değiştirmek. Mağlup edildikten sonra hareket edemezsiniz.”

Ricciardo, ayrıca yarışın gerçek lideri Hamilton’un yarışın başlangıcında ilk virajı kesip büyük bir avantaj kazanması ve bu hareket sonrası ceza almamasını da sorguladı.

“Aynı zamanda starta da anlam veremedim. Bir lider nasıl olurda frenlerini kilitler, pist dışına çıkar ve geri döner.” diyen Ricciardo ekledi: “Bence o cezayı haketti, bunu her kim yaparsa yapsın cezayı hakeder.”

“Eğer frenleri kilitler ve virajı kaçırırsan, bunun bedelini ödemek zorundasın. Bilmiyorum. Ben sadece ceza gelmemesi yüzünden biraz hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten podyumda olmayı isterdim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz