2016 DTM Hockenheim II – Mortara Kazandı Ama Yetmedi, Şampiyon Wittmann !

0

DTM’de 2016 sezonunun son yarışı olan Hockenheim’daki 60 dakikalık uzun yarışta gülen taraf Edoardo Mortara oldu.

Audi pilotu, sıralamalarda son anda tur atıp 6. sırayı aldığı gridde startta Maxime Martin’i ; 2. turda ise Tom Blomqvist’i geçerek 4. sıraya çıktı. 6. dakikada ise liderlik için çekişen Da Costa – Paffett ikilisinden Da Costa rakibinin temasıyla spin atarken Paffett ceza aldı ve şampiyonluk adayları liderlik için çekişmeye başladı.

Önde olduğu için fazla zorlamayan Wittmann, Mortara’ya 9. dakikada geçildi ve Mortara bir daha arkasına bakmayarak bu sezonki 5. zaferini kazandı. Fakat kazandığı 25 puan şampiyonluğa yetmedi. 17 puan avantajla gelen Marco Wittman 4. olarak 13 puan kaybetse de 4 puan farkla 2014’ten sonraki 2. DTM şampiyonluğunu yakaladı.

Podyumu dünkü berbat sonuçların ardından iyi bir geri dönüş yapan Mercedes pilotları Christian Vietrois ve Paul di Resta tamamlarken 4. olarak şampiyon olan Wittmann’ı markadaşları Timo Glock, Maxime Martin, Tom Blomqvist takip etti. Mortara dışında puan alan tek Audi ile Jamie Green ilk yarıştaki gibi 8. olurken sezonun son 2 puanın sahibi Robert Wickens ve Martin Tomczyk oldu.

Witmann’ın çevresinde bir Audi olmaması Mortara’yı mücadelede yalnız bırakırken pilotlarda kaybeden Audi ve Audi ABT Sportsline, markalar ve takımlar klasmanındaki kupalar ile teselli buldu.

2016-dtm-hockenheim-ii-r2

 

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz