2016 DTM Hockenheim II – İlk Yarış Molina’nın, Şampiyonluk Son Yarışa Kaldı

0

DTM’de sezonun final ayaklarına ev sahipliği yapan Hockenheimring’de haftanın ilk, sezonun 17. yarışında zafer Miguel Molina’nın oldu.Molina, startta ele geçirdiği liderliği 40 dakika boyunca korumayı başararak bu sezon Lausitzring’den sonra 2. zaferini kazandı.

Şampiyona lideri olarak buraya gelen 2014 şampiyonu Marco Wittmann 4. başladığı yarışta 2. olarak rakibi Eduardo Mortara’nın önünde kalarak farkı 17’ye çıkardı. Mortara, güzel atakları ve tıpkı Witmann gibi kendisine zorluk çıkarmayan markadaşları sayesinde 8. likten 3. lüğe çıktı ve kendisini podyuma taşıyarak zararı azalttı.

Polede başlayan Antonio Felix da Costa, Mortara’ya 2 tur kala geçilerek 4. lükte kalırken Ekström’ün yokluğunda Team Phoenix’ten ABT Sportsline’a geçiş yapan Mike Rockenfeller 5., araç olarak Ekström’ün ; takım olarak Rockenfeller’in yerine yarışan Rene Rast 6. olarak Zandvoort’tan sonraki 2. startında ilk puanlarına kavuştu.

İlk 10’u yarışın başlarında Mortara’yı arkasında tutmaya çalışan Timo Glock, ilk virajda geriye düşen ve az da olsa varolan şampiyonluk şansı tamamen sona eren Jamie Green, Tom Blomqvist ve Paul di Resta tamamladı.

Sıralamalarda ilk 10’a giremeyen Mercedes pilotlarından 12. başlayan di Resta 10. olarak markasına puan kazandırabilirken son 8 sırada 2 yarış dışı kalan ve 6 finiş gören Mercedes yer alarak berbat bir gün geçirdiler.

Sezon finali öncesi ortada alınabilecek 25 puan var ve Wittmann’ın Mortara’ya karşı 17 puanlık bir avantajı bulunuyor. Alman pilot, İtalyan pilotun sonucu ne olursa olsun ilk 5’e girerse şampiyon olabilecek. Puan eşitliği durumunda Wittmann’ın 3 galibiyetine karşılık Mortara 4 galibiyet ile şampiyonluğa uzanacak.

Finali belirleyecek 2. yarış yarın 16.10‘da koşulacak ve YouTube DTM kanalından canlı yayınlanacak.

2016-dtm-hock-ii-r1

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz