Lance Stroll: 2017 Doğru Yıl

0

Lance Stroll, 2017’nin kendisi için F1’e adım atmak için doğru yıl olduğunu söyledi.

Henüz 17 yaşındaki Fransız-Kanadalı pilot, F3 Avrupa Şampiyonası’nı lider götürüyor ve 2017 için Bottas’ın yanındaki boş koltuk için favori aday olarak gözüküyor.

Konu hakkında Fin pilot, “Tek bildiğim gerçek şu ki, yeni bir takım arkadaşım olacak” dedi. Fakat 2017 için kimin koltuğa geçeceğinin henüz netleşmediğini ekledi.

Stroll, Ferrari’nin yetiştirme programından Williams’ın geliştirme sürücülüğüne geçtikten sonra Williams koltuğu için yarışmaya adını yazdırmıştı.

Stroll, Fransız dergi Auto Hebdo’ya “Ferrari benim için büyük bir iş yaptı, fakat bana F1’e yakın olma şansını veren Williams oldu” diye konuştu. Yine de, Stroll, başta hemşerisi ve 1997 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve olmak üzere medya tarafından “paralı sürücü” olarak nitelendiriliyor.

Babası moda milyarderi Lawrance Stroll olan genç Lance, bu duruma “Gerçekten bu tür polemiklere girmek istemiyorum. Hedeflerime edeflerime ulaşmak için tüm enerjime ihtiyacım var.” diyerek cevap verdi. “Jacques istediğini düşünebilir, fakat bence insanların tek gördüğü şey paraysa bu utanılacak bir şey.”

Stroll, 17 yaşında F1 pilotu olarak duyurulmaya hazır hissedip hissetmediği sorulduğunda olumlu konuştu: “Yeni düzenlemelerin gelmesiyle birlikte, bence 2017 başlamak için iyi bir zaman olabilir, çünkü herkes aynı zamanda keşfediyor olacak. Ve GP2 ile F1 arasındaki fark gittikçe genişliyor, o yüzden erken girmek geç girmekten iyidir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz