Malezya GP Sıralama Turları: Hamilton İlk Cebe Geri Döndü

0

Hafta sonu boyunca formda görünen Hamilton, sıralama turları rekorunu kırdığı 1.32.850’lik turuyla pole pozisyonunu elde etti. Hamilton’ı şampiyonadaki en büyük rakibi Rosberg takip ederken, son yarışların vasat ismi Verstappen 3. çizgiyi elde etti.

Sepang asfaltındaki yenileme çalışmalarıyla pistin 3 saniye hızlanmasıyla birlikte Hamilton, Malezya’da bu zamana kadar ki en hızlı sıralama turunu attı ve pole pozisyonunu elde etti. İlk haklar sonunda 6. virajın çıkışında hata yapan Rosberg, 5. sırada kalırken sıralamaların sonunda attığı turla kendini ilk çizgiye atmayı başardı.

Sıralamaların ilk bölümünde orta lastiklerle takım arkadaşından yavaş kalan Verstappen, yumuşak hamurlara geçildiğinde takım arkadaşından daha iyi bir performans gösterdi ve sıralamaları takım arkadaşı Ricciardo’nun önünde 3. sırada tamamladı. Antremanlarda Mercedes’in en yakın rakibi konumunda bulunan Ferrari ise sıralamaların nispeten daha geç bir saatte yapılması ve hava sıcaklığının düşük olmasından dolayı yavaş kaldı. Ferrari’den Vettel 5, Kimi ise 6.’lık ile yetinmek zorunda kaldılar.

Ferrari’leri Force İndia pilotları Sergio Perez ve Nico Hulkenberg takip ederken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler Jenson Button ve Felipe Massa oldular.

SONUÇLAR

q3

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz