Malezya GP FP2: Hamilton İlk Sırayı Devraldı

0

Nico Rosberg’in ilk seansı lider tamamlamasından sonra, geri dönen Hamilton öğleden sonra gerçekleştirilen 2. seansı lider tamamladı. Pist sıcaklığının 54 dereceye ulaştığı pistte Gümüş Okları en zorlayan ekip yine Ferrari oldu.

Ferrari’den Sebastian Vettel, Hamilton’ın 0.6 saniye gerisinde 3. olurken, takım arkadaşı Kimi Raikkonen de seansı 4. sırada noktaladı.

Yüksek pist sıcaklığı seansın başında kaygan bir zemin oluşturdu ve pilotların büyük bir mücadele vermesi gerekti. Pilotların büyük bir çoğunluğu piste yumuşak hamurla çıkarak hızlı turlarını elde ederken, sabah bölümünde yumuşak hamurlarla aracını kilitleyen ve temiz bir tur atamayan Hamilton, öğleden sonra temiz bir tur sonunda 1.35’in altına inen ilk pilot oldu. Rosberg ise yumuşak hamurlarla 1.35.177 elde etti ve seansı 2. sırada noktaladı.

Yüksek pist sıcaklıklarında lastikleri iyi çalıştıran Ferrari, bu hafta sonu şu ana kadar Mercedes’e en yakın takım oldu. Ferrari pilotları sabah olduğu gibi bu seansı da 3. ve 4. sırada tamamlarken, Ferrari’nin bu seansda Mercedes’e daha yakın olduğu gözlendi. Ferrari’leri bu senasta takip eden Red Bull pilotu, Max Verstappen olurken Sergio Perez 6. Fernando Alonso ise 7. sırada yer aldı. İlk 10’u tamamlayan diğer isimler Ricciardo, Hulkebnerg ve Button oldu.

DERECELER

fp2

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz