Malezya GP FP1: Ateşli Rosberg İlk Sırada

0

Son yarışların formda ismi Nico Rosberg, Malezya GP’sinin ilk antreman seansını da lider tamamladı. Kevin Magnussen’in RS16’sının ateşler içinde kaldığı ve kırmızı bayrakla durdurulan seansda Rosberg’i takım arkadaşı ve Ferrari pilotları takip ettiler.

Kırmızı bayraklar sallanmadan önce Renault pilotu Kevin Magnussen, tek bir zaman turu tamamlamıştı ve Magnussen’in Renault’su bir anda alevler içinde kaldı. Danimarka’lı pilotun aracında yakıt sızıntısı meydana geldiği açıklandı.

Seans kırmızı bayraklarla durdurulduktan 15 dakika sonra tekrar başlatıldı ve Mercedes’den Rosberg yumuşak lastiklerle 1.35.227 ile liderliği elde etti. Takım arkadaşı Hamiltonsa, Rosberg’i 0.494 saniye geriden takip etti. Hamilton’ın derecesini orta hamurla attığını belirtmekte fayda var.

Yumuşak lastiklerle en hızlı turlarını elde eden Ferrari ikilisi Kimi Raikkonen ve Sebastian Vettel 3. ve 4. sırayı elde ederlerken, en yakın Ferrari pilotu Rosberg’in 1 saniye gerisinde yer aldı. İlk 10 içinde bir başka yumuşak hamur kullanan bir diğer pilot Alonso, Honda’nın güncellemeriyle piste çıktı ve elde ettiği 1.36.510 ile seansı 5. sırada noktaladı.

Son yarışların bir başka formda ismi Ricciardo, takım arkadaşı Verstappen’in önünde 6. olurken, Nico Hulkenberg’in 8. olduğu seansta ilk 10’u tamamlayan diğer isimler sırayla Sergio Perez ve Jenson Button oldular.

DERECELER

fp1

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz