2016 GP2 İtalya 2. Yarış – Nato Rahat Kazandı

0

GP2’de Monza’da, haftasonunun 2. yarışında Racing Engineering pilotu Norman Nato, GP2 kariyerindeki ve bu yılki 2. zaferine ulaştı.

Ters grid ile polede başlayan Evans’ın kötü startı sonrası Racing Engineering pilotları Nato ve King ilk 2 sıraya çıktılar. İlk turda Evans ve Ghiotto’nun araçları için uygulanan sanal güvenlik aracı bitiminde 3. turda yarış tekrar başladı. Nato, bu noktadan sonra herhangi bir baskı görmeden yarışı kazandı. Kendisine podyumda şampiyonada ilk 2 sırada yer alan Prema pilotları Pierre Gasly ile Antonio Giovinazzi eşlik etti. İtalyan takımın pilotları bir kez daha ters grid sonrası 5. ve 8. başladıkları yarışta podyuma tırmandılar.

Temposu giderek düşen, 9. ve 18. turlarda rakiplerine geçilen Jordan King son turda Malja’ya da geçildi. Fakat İsveçli pilot, Evans’a temasıyla 10 sn zaman cezası alınca klasmanda 9. sıraya düştü. King, Ascari şikanında zor da olsa Markelov’a karşı yerini koruyarak 4. olurken dünkü bol hatalı yarışın ardından Artem Markelov 5., öndeki mücadeleden yararlanarak son tur Parabolica çıkışı Matsushita’yı geçen DAMS’tan Alex Lynn 6. oldu. Viraj çıkışı King ve Markelov’un yavaş kalmasıyla Parabolica öncesi atak denemeye çalışan Nobuharu Matsushita 7. sırada finiş görürken son puan Malja ve Rowland’ın cezalarıyla 10. bitirdiği yarışta 8. sıraya yükselen Nicolas Latifi’ye gitti.

İlk yarışın 2. si Raffaele Marciello, 7. başlayacağı mücadelede formasyon turunda stop eden aracıyla pitten başlamak zorunda kalarak 15. olabilirken Sirotkin, Evans ve Ghitto yarışı tamamlayamadılar.

Avrupa sezonunun sona ermesiyle Sepang öncesi Gasly farkı 2 puan açmayı başardı. Gasly 174, Giovinazzi 164, hiç galibiyeti olmayan buna karşılık 18 yarışın 16’sından puan çıkaran Marciello 138, Sirotkin 115, King 112 puanda yer alıyorlar.

Sezonun 10. ayak yarışları 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Sepang’da koşulacak.

2016 GP2 Monza R2

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz