İtalya GP FP3: Hamilton ve Mercedes Tekrar Lider

0

Sıralama turları öncesi gerçekleştiren son antremanlarda da Mercedes pilotları ilk iki sırayı elde etti. Lewis Hamilton 1.22.088’lik turuyla pole pozisyonunu elde ederken onu 0.4 saniye geriden takım arkadaşı Nico Rosberg takip etti.

Birçok pilotun hazırlık turuyla başladığı antremanlarda ilk zaman turu Estean Gutierrez’den geldi. Meksikalı pilot seansın 8. dakikasında süper yumuşak lastiklerle 1.24.721 ile geçici liderliği alırken, hemen 1 dakika sonrasında takım arkadaşı Grosjean 0.1 saniye farkla liderliği ele geçirdi ve liderliği ele geçirdikten sonra Ascari’de pist dışına çıkarak sanal güvenlik aracı periyoduna sebep oldu.

Seansın 19. dakikasında Ricciardo, süper yumuşak hamurları kullandığı turunda 1.23.709 ile liderliği elde ederken, Lewis Hamilton yumuşak lastiklerle attığı 1.22.856’lık turuyla birinci sıraya yükseldi ve Mercedes’in hızını rakiplerine gösterdi.

Seansın bitmesine 20 dakika kala sıralama Hamilton, Vettel, Rosberg, Raikkonen, Ricciardo, Verstappen şeklinde giderken, Mercedes süper yumuşak hamurları takarak piste çıktı. İlk olarak Rosberg zaman turunu tamamlarken 1.22.401 elde ederek liderliği ele geçirdi. ArkasındaN gelen takım arkadaşı Lewis Hamilton, çok daha iyi bir turla 1.22.008 elde etti ve liderliği geri aldı. Bu turlar sonucunda Mercedes ile en yakın Ferrari sürücüsü Vettel arasında tam tamına 1.3 saniye fark vardı. Seasın son 10 dakikası tekrar süper yumuşaklarla piste çıkan Ferrari pilotları farkı azaltsa da Mercedes’in sıralamalar öncesi 1 saniyelik ezici üstünlüğü onların bu pistte rakipsiz olduğunu gösterdi.

Sıralama Turları TSİ 15.00’da gerçekleştirilecek…

DERECELER

3. Antreaman

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz