Lewis Hamilton: Artık Daha Güçlüyüm

0

Lewis Hamilton artık kendinden daha emin, çünkü üç tane motoru yedekleyerek şampiyonada avantajlı bir duruma geçmiş oldu. 

Hamilton üç motor değiştirdikten sonra yarışa 21. sıradan başlamıştı. Böylece Hamilton, sezon sonuna kadar ceza almadan kullanabileceği 3 yeni motora sahip olmuş oldu.

Hamilton’la kıyaslarsak Rosberg, dördüncü ünitesini bu haftasonu Spa’da almıştı. İki motor değiştirme hakkınıysa sezon sonuna kadar saklı tutuyor, ve kalan sekiz yarışı sorunsuz geçirmesi bekleniyor. Rosberg’in avantajıysa Mercedes’in Japonya yarışında getirmeyi planladığı güncellemeyi Hamilton’ın aksine yeni bir motora geçebilecek olması.

Bu durumda Hamilton, sezon sonuna kadar saldırmak için güçlü bir pozisyonda olduğunu düşünüyor. Bunda bir etken de bu zor yarışı üçüncü bitirmesi ve farkın sadece dokuz puana kadar gerilemiş olması.

“İyi olan şu ki, bu yeni motorları aldım ve sezonun ikinci yarısı benim için temiz geçecek. Bugüne kadar en kolay şampiyonluk yarışım bu değildi tabii ki. Bugün konforlu sürüş seviyeme döndüğümü hissettim ve bunu gelecek yarışta da sürdürmek istiyorum.”

“Artık savaşa geri döndüm. Her şey doğru gitti, sezonun ikinci yarısına 19 puan önde girdim ve bugün sadece 10 puan kaybettim. Birisi bana yarıştan önce “10 puan kaybedeceksin ama 3 yeni motorun olacak” diye sorsa hemen atlardım. O yüzden mutluyum.”

Fakat Rosberg sezonun geri kalanı için motor durumunu düşünmediği konusunda ısrarcı: “Bu konuda öyle düşünmüyorum, ama evet farkındayım. Ben sadece kendi işime odaklanıyorum o kadar. Büyük bir değişiklik yaratacağı kanısında değilim.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz