Verstappen’i Ancak Bir Kaza Sakinleştirir

0

Öfekli Kimi Raikkönen, Max Verstappen’e ateş püskürdü, 18 yaşındaki sürücünün ceza almış olması gerektiğini söyledi.

Raikkönen ve Verstappen ilk virajda sıkışmış, Fin sürücüye takım arkadaşı Sebastian Vettel de çarpmıştı. Fakat Fin sürücüyü asıl sinirlendiren şey, Verstappen’in 12. turda Les Combes’daki sürüşüydü.

Raikkonen Verstappen’i dışarıdan geçmeye çalışıyordu ve viraja önde giren taraf da oydu. Fakat Verstappen çok geç fran yaparak içeriye daldı. İkilinin tekerlekleri birbirine dokundu ve Raikkönen kaçı alanına çıkmak zorunda kaldı.

“İyi, sert yarışmakla ilgili kesinlikle bir sorunum yok fakat beşinci virajda geride kalıp geç fren yapıyorsam, birini pist dışına itiyorsam, bir şeyler doğru değildir. Benim görüşüme göre bu kesinlikle doğru değil. Açık ki sebebi neyse artık hakemler bunda bir sorun görmüyor. Eğer fren yapmasaydım büyük bir kaza yapmış olacaktık.”

“Sorun şu, DRS kullanıyordum ve 15-20 km/s daha hızlıydım. Hamlemi yaptığımda bekledi ve benden çok daha geç döndü. Bu kadar büyük hız farkında ben de fren yapmak zorundaydım. Olması gereken bu değildi. Bu doğru değil.”

Verstappen ilk defa diğer pilotlar tarafından topa tutulmuyor. Macaristan yarışında Raikkonen Verstappen’i frenleme alanında hamle yapmakla suçlamıştı. Nico Rosberg de benzer şeylerden Almanya yarışında şikayetçiydi ve cezayı alan da o oldu. Raikkonen, Verstappen’in yarış stilini değiştirecek tek şeyin bir kaza olduğunu düşünüyor.

“Er yada geç böyle bir şeyin yaşanacağına eminim, ama hakemler buna onay veriyor gibi görünüyor. Böyle bir şey olduğu zaman kimi suçlayacaklarını görmek ilginç olacak. Söylediğim gibi, iyi, sert yarışmakla ilgili bir sorunum yok fakat bu tip durumlarda sıkı bir mücadele doğru olan değil, ben böyle düşünüyorum.”

“Tabii ki herkesin görüşü farklı. Bu bir şeyi de değiştirmeyecek. Belki de her şeyi herkes için açık yapmaktan önce bir kaza yapması gerekiyordur. Umarım ki olmaz. Çünkü bu birileri için biraz kötü olabilir. Ve tabii ki kimse kimseyi canı acımış görmek istemez.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz