Ricciardo: Hamilton Bizi Yakalayamaz

0

Daniel Ricciardo, yarın düzenlenecek yarışta  Lewis Hamilton’ın gridin ön kısmını yakalayabileceğini düşünmüyor. Hamilton üç motor değişikliğinden sonra yarışa gridin en arkasından başlayacak.

Spa geçiş yapmanın diğer pistlere nazaran daha kolay bir pist olmasına rağmen, Ricciardo en öndeki beş aracın Hamilton’ın menzilinin dışında olacağını düşünüyor.

“Eğer temiz bir yarış olursa ve önümüzde olmaması gereken birisi olmazsa, Lewis’i aynamızda göreceğimizi düşünmüyorum. Eğer en hızlı yarışımızı çıkaracaksak onu görmeyiz.”

“Yükseleceğine eminim fakat biz yapmamız gerekenleri yaparsak bizi yakalayamayacaktır.”

Ricciardo yarışa beşinci sıradan başlayacak. Önünde iki Ferrari, takım arkadaşı Verstappen ve poledeki Rosberg olacak. Verstappen bu grupta yarışa süper yumuşaklarla başlayacak tek pilot olacak. Ricciardo takım arkadaşının riskli bir strateji seçtiğini düşünüyor.

“İki farklı strateji yapmayı konuştuk. Max süper yumuşakları istedi ben de yumuşakları istedim. Kolay oldu.”

“Süper yumuşaklar çok çabuk aşınıyor ve eğer verimli kullanamazsanız lastikler hakkında düşünmekten iyi tur atamıyorsunuz.”

“Benim için yumuşak hamur biraz daha güvenli bir ihtimaldi. Süper yumuşak bir elin parmaklarından daha fazla tur dayanmaz.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz