Mercedes Neden Spa’da Kırılgan?

0

Toto Wolff’e göre pist koşullarındaki olağanüstü durumlar, Mercedes’in Belçika yarışındaki umuduna zarar veriyor.

Süper yumuşak lastik Mercedes için bu sıcaklıkları ve pist karakterini düşünürseniz kesinlikle bu pistte en iyi seçenek değil, zaten Nico Rosberg de bu lastikleri yarışta hiç kullanmayacağını söylemişti.

Üç güç ünitesi değişikliğinden sonra 55 sıra grid cezası alıp yarışa en arkadan başlayacak Lewis Hamilton için yükselme ihtimali de bu durumdan etkilenebilir.

Wolff, konuyla ilgili “Diğer takımlara oranla ısınma ve aşınma sorunu karşısında daha fazla zorlandığımız doğru” dedi.

“Garip olan şu, bazı pistlerde ve zeminlerde yumuşak ve süper yumuşak arasındaki bir saniyelik farkın hiçbir anlamı olmuyor çünkü süper yumuşaklar hemen aşınıyor. Yumuşak lastikten aldığımız verim şu an normal diye düşünüyoruz fakat daha fazla süper yumuşak kullanamayız.”

Wolff’e göre Mercedes zorlukların kaynağını bulmakta zorlanıyor: “Her şeyi yoldan çıkaran tek bir şey olduğunu düşünmeyin. Asfalt çok aşındırıcı ve çok dişli. Bu yüzden lastik çok daha fazla aşınıyor. Eğer tüm ihtimaller bizim aleyhimizde işlerse; zemin, sıcaklık, yüksek hızlı viraj ve süper yumuşak lastik gibi; sonuçlar bugün sıralamalarda gördüğümüz gibi olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz