Hamilton: Lastikler Belirleyici Olacak

0

Lewis Hamilton, lastik kullanımının Belçika yarışında onu ön sıralara itecek en önemli etken olacağını, hatta podyum bile getirebileceğini düşünüyor.

Son dünya şampiyonu 55 sıra grid cezası aldığı yarışa en arkadan başlayıp 44 tur boyunca ilerilere gitmeye, hasarı azaltmaya çalışacak.

Bunu düşünerek Hamilton, sıralamalarda zaman turu bile kaydetmeyerek sadece yavaş bir turla zaman barajının içinde kalmak istedi.

Fakat beklenenden daha sıcak olacak hava koşullarıyla birlikte Pirelli’nin yüksek basınçlı lastikleri de eklenince, Hamilton pazar günkü mücadelenin lastikler tarafından kesintiye uğratılabileceğini itiraf etti.

“İlk olarak takım harika bir iş çıkardı. Motoru yerine koydular, ateşlediler, sonra bunu diğer antrenmanlarda bir daha yaptılar. Sonra bu sabah yine aynı şeyi yaşadık. Şimdi üç motor kullanmış oldum ve 55 sıra ceza aldım. Yarışın anahtarı şurada: havalar çok sıcak ve lastik dayanmıyor. Çünkü geçen sene Vettel’e olanlardan dolayı Pirelli biraz gergin ve lastiklerin havasını iyice şişirdiler. Adeta balon gibiler ve uzun süre dayanacak gibi durmuyorlar. Yarın haftasonunun en zor günü olacak ve ben elimden geleni yapacağım.”

Çekişmenin içine geri dönüp dönemeyeceği sorulduğundaysa Hamilton, “Yükselebileceğim kadar yükselmek istiyorum fakat bu sıcaklıkları düşünürsek zor olacak. Sakin bir sürüş olmayacak, birçok pit görebiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz