Nico Rosberg: Sürerken Halo’yu Fark Etmiyorsunuz

0

Belçika GP’si ilk serbest antremanlar turlarında, önümüzdeki sene kullanılması planlanan Halo’yu aracında taşıyan Nico Rosberg, Halo’nun sürüş esnasında kendisini rahatsız etmediğini söyledi.

Rosberg, Belçika GP’sinde kurulum turları sonrası Halo’yu kullanmaya devam eden tek sürücü oldu. Alman pilot Halo’yla iki tur atarak pite döndü. Rosberg, “Bunu denemek güzeldi. Onlar harika bir iş çıkarmışlar; çünkü sürüş esnasında Halo beni hiç rahatsız etmedi ve güvenlik seviyesini arttıran bir parça” dedi.

“Biliyorum bu sanal bir parça değil, dışarıdan bakıldığında elbette ki güzel görünmüyor. Ama bu güvenlik için büyük bir adım ve bence güzel bir şey.”

Yapının kafa bölgesine daha yakın olabileceğini söyleyen Rosberg ekledi: “Üst kısmın da bir farkı yok o da aşağı gelebilir” diye ekledi.

Halo’yu ilk defa Spa’da test eden dört pilottan 3’ü  -Daniel Ricciardo, Nico Hulkenberg, Carlos Sainz JR.- sadece kurulum turunu tamamlamayı tercih ettiler.

Takımlar daha farklı tasarımlar üzerinde prototipler geliştiriyorlar ancak Autosport’a göre bunlar şu an için güçlü değiller.

Rosberg’in görüşlerine benzer görüşler belirten Sainz, “Benim en büyük endişem görüntüsü. Görüş sıkıntı değil. Eau Rouge’u dönerken, kafanızı camdan çıkarıp nereye gittiğinize bakmak zorunda değilsiniz.” dedi.

“Kokpitten ayrılmak istediğinizde, bu parça bir miktar sorun yaratabilir ancak sürüş esnasında rahatsız edici hiçbir tarafı yok. Araçtan daha hızlı çıkabilmemiz için, parçanın kenarları üzerinde çalışılması ve geliştirilmesi gerekiyor.”

Halo’yu test eden bir başka sürücü olan Nico Hulkenberg, “Tuhaf bir histi. Orada sizi sınırlayan bir şeyin olması. Bu yeni bir deneyim.”

“Görüş açısı fena sayılmaz, ancak bunu sadece kurulum turunda kullandığımı da belirtmeliyim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz