Lewis Hamilton Daha Fazla Ceza Almamak İçin “Kusursuz Olmayı” Hedefliyor

0

Lewis Hamilton, sezonun geri kalanında daha fazla grid cezası almamak için olabildiği kadar temiz sürmesi gerektiğini düşünüyor.

Hamilton, sezonun geri kalanında daha fazla ceza almamak için Belçika GP’sinde çifte grid cezası alma önerisini kabul etti ve böylelikle yedek parça havuzunu genişletti. Tüm bu değişikliklerden doğan cezaların birikimi sonucu Hamilton, yarışa 30 sıra grid cezasıyla başlayacak.

Bahreyn ve Rusya’da hatalı sürüşü sonrası iki kınama cezası alan Hamilton, bir yarışta daha kınama cezası alırsa grid cezasıyla karşı karşıya kalacağını biliyor.

Hamilton, daha fazla güç ünitesi değişikliğinin olup olmayacağı sorusuna “Zaten iki değişiklik yaptık. Daha fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum” cevabını verdi.

“Sezonun geri kalanında kusursuz sürmem ve daha fazla kınama almamam gerektiğini biliyorum. Geçen yıl yalnızca bir tane kınama cezam vardı bu yüzden bunu başarabilirim.”

Baş gösteren grid cezalarının farkında olan Hamilton, Cuma günü gerçekleştirilen antreman turlarının büyük bölümünü düşük yakıtla çalışmaktan kaçınarak ve süper yumuşak lastikleri kullanmadan uzun sürüşlere odaklanarak geçirdi.

Mercedes, Hamilton’ın Q3’te tur atması ya da lastik koruyarak yarışa serbest lastik seçimiyle gitmesi arasında henüz bir karara varmış değil.

“Ben antremanlarda sadece uzun turlar atmak ve istikrarlı tur derecelerine imza atmak için çalıştım. Geriden başlayacağım yarışta araç dengesinde sürprizlerle karşılaşmak istemiyorum” diyen Hamilton ekledi: “Yarın düzenlenecek sıralama turları oldukça sıkıcı olacak. Normalde sıralama turları ana hedefinizdir. Gridde önlerden start almak için verdiğiniz mücadeleden zevk alırsınız. Ancak ben bu yarışa ön sıralardan başlayamayacağım.” dedi.

“Dürüst olmam gerekirse programın ne olduğunu bilmiyorum. Ben sadece elimden geldiği kadar aracımı yarışa hazırlamaya odaklanıyorum. Bildiğim kadarıyla sıralamalarda en hızlı olmak için zorlamalıyım ancak bizim için en önemli şey yarış ve bu yüzden farklı kararlar alabiliriz.”

“Ben yine de planımı uygulamaya devam edeceğim. Pazar günkü yarışta neler olacağına dair en ufak bir fikrim yok. Olacakları hep birlikte göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz