Fernando Alonso 35 Sıra Grid Cezası Aldı

0

McLaren Honda sürücüsü Belçika GP’sinde ceza alan sürücüler listesine eklenen bir diğer sürücü oldu. Cuma sabahı motordaki su sızıntısı yüzünden piste çıkamayan ve sonrasında motoru değiştirilen Alonso’nun cezası; 35 sıra.

Çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso, birinci serbest antremanlarda su sızıntısı sorunuyla karşılana kadar sadece 3 tur tamamlayabilmişti.

McLaren yönetimi durumu, resmi Twitter hesabından, “Fernando’nun seansı bitti. Yapılan kontroller sonucu onun güç ünitesini değiştirme kararı aldık.” tweetiyle herkese duyurdu.

Honda, Belçika GP’sine Fernando Alonso ve Jenson Button’ın kullanması için gelişim haklarının 7’sini kullandığı yeni motoruyla gelmişti. Getirilen bu yeni motoru kullanmaya başlayan Fernando Alonso tüm motor parçalarında 5. hakkını kullanmış oldu. Bu yeni motorda meydana gelen su sızıntısı sorunu sonrası motor değişikliği yapan Alonso, 6. motora geçti ve bunun sonucunda 35 sıra grid cezası aldı. Bu ceza sonrası Fernando Alonso, pazar günü düzenlenecek yarışa gridin en arkasından başlamak zorunda kalacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz