Nico Rosberg Temiz Bir Sayfa Açıyor

0

Nico Rosberg, 2016 sezonunun ikinci yarısını, -Belçika’da alacağı bir zaferle birlikte- Lewis Hamilton’ın momentumunu sonlandırabileceği temiz bir sayfa olarak görüyor.

Rosberg’in 43 puanlık liderliği İspanya yarışından sonra her yarış biraz daha ellerinden kaydı. Alman pilot şu anda şampiyonada 19 puan farkla ikinci sırada bulunuyor. Takım arkadaşıyla arasındaki bu momentum farkına rağmen Rosberg, Spa hakkında her zamankinden daha iyi hissediyor.

“Birkaç hafta aileyle vakit geçirmek; sakinleşmek ve bataryaları şarj etmek için muhteşemdi. Her dakikası çok güzeldi, fakat şimdi işe geri dönme zamanı. Benim için bu, yeni bir sayfa açmak gibi. Sezonun şu ana kadarki kısmında olanlar geçmişte kaldı.”

Rosberg, şu ana kadar Spa’da hiç yarış kazanamadı. Fakat Arden Ormanları’ndaki efsane pistin, formunu geri kazanmak için en ideal yer olduğunu düşünüyor.

“Araca oturmak, ayağımı tabana yapıştırmak ve gelecek yarışlardan her şeyi almak için sabırsızlanıyorum. Belçika sezonun geri kalanına başlamak için çok iyi bir yer. Muhteşem bir pist. Hava koşulları da çoğu zaman işleri olduğundan daha karmaşık hale getiriyor. Hangi pilota sorsanız burada yarışmayı ne kadar çok sevdiğini anlatacaktır.”

“Geriye doğru bakacak olursanız muhteşem anlar da yaşandı. Mika Hakkinen’in Michael Schumacher’i Kemmel’deki geçişi mesela. Bütün bu tarih bu pisti daha da özel kılıyor. Ben de adımı kazananlar listesine eklemek istiyorum. Kendimi güçlü hissediyorum. Biliyorum ki en iyi araca sahip olacağım ve pistlere dönmeye tam olarak hazırım. E hadi nasıl olacak bir bakalım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz