Hamilton, Cezasını Monza’da Çekecek

0

Lewis Hamilton, motor cezasını bu haftaki Belçika yarışında değil, gelecek haftada düzenlenecek İtalya yarışında alacak gibi duruyor.

Mercedes sürücüsü, beş motor hakkının sonuncusunu şu an kullanıyor. Ve muhtemel bir motor değişikliğinde sıra cezasıyla yüzleşecek.

Hamilton şu an 19 puan farkla takım arkadaşı Nico Rosberg’in önünde şampiyonada lider konumda bulunuyor ve bu farkı 25 puanın üstüne çıkarmak istiyor. Bunun sebebiyse, muhtemel bir grid cezasında Rosberg’in bu farkı rahatlıkla kapatabilecek olması.

Bu düşünceyle, İngiliz pilot yeni motora geçme kararını Eylül’deki Monza yarışına kadar erteleyecek gibi duruyor. Çünkü Mercedes, cezayı Monza gibi hasarı azaltmanın kolay olduğu bir pistte çekmenin daha doğru olacağını düşünüyor.

Toto Wolff, konu hakkında “Neden mi Monza? Çünkü biz cezadan doğacak hasarı minimize etmek istiyoruz. Orada geçiş yapmak kolay.” diye konuştu.

Almanya yarışından sonra da Hamilton, bu cezayı düşündüğünde kendisini şampiyona lideri gibi hissetmediğini söylemişti: “Hala yeterli değil çünkü bir zafer farkla önde değilim. Umuyorum ki bir zafer öne geçeceğim ve o zaman öndeymişim gibi hissedeceğim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz