Wolff: Ferrari 2017 Hazırlıklarına Erken Başladı

0

Mercedes patronu Toto Wolff, kaynaklarının büyük kısmını gelecek sezona hazırlık için ayırdığına inandığını söyledi.

Sezon başında güçlü olan Ferrari’nin Mercedes’le olan mücadelesi, sezon ilerledikçe zayıflamıştı. Gelecek sezon için büyük değişikliklerin de kesinleşmesiyle takımlar kaynaklarını 2016 ve 2017 arasında bölmek durumunda kaldı. Wolff, Ferrari’nin bu sezonki araca ait güncellemeleri yavaşlattığını; rüzgar tüneli ve CFD kapasitesini gelecek yılın aracına harcadığına inandığını söyledi.

Wolff, “Hayır, bence Ferrari’yi öylece bir kenara atamazsınız.” dedi. “Bence Ferrari, 2016 geliştirmesini erkenden durdurdu ve 2017 aracına odaklandı. Böylesine büyük kaynaklara ve tutkulara sahip olan bir takımı asla hafife almamalısınız.”

Ferrari’nin bu yıl daha mücadeleci olmasını beklemiş olduğunu söyleyen Wolff, Formula 1 için gridin ön tarafında yakın bir rekabet olmasının önemli olduğunu söyledi.

“Adil spor insanları olmamız gerekiyor ve Formula 1 takımlar/pilotlar arasındaki büyük savaşlar sayesinde canlı kalıyor. Ferrari kabiliyetli insanları olan büyük bir marka ve pist üstünde onlarla savaşmak çok eğlenceli olurdu. Kimi sebeplerden son yarışlarda istedikleri ve bizim beklediğimiz performanslara ulaşamadılar, ama gerçekten detaylara bakamıyorum ve sebepleri de bilmiyorum.”

“Benim gözümde Ferrari’yle mücadele etmek F1 için müthiş olurdu. Biraz absürd geliyor kulağa ama, ben bunu iple çekiyorum. Umarım güçlerine yeniden kavuşurlar ve pist üstünde yeniden mücadele ederiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz