Verstappen 2017’de Daha İyi Olacağını Umuyor

0

Hala öğrenmesi gereken şeyler olduğunu ve kendisini geliştirmesi gerektiğini kabul eden Verstappen, Red Bull’la ikinci sezonu geçireceği 2017’de daha iyi olacağını düşünüyor.

Verstappen, sezonun 4. yarışından sonra Toro Rosso’dan Red Bull’a geçmesine karşın takıma hızla adapte olmuş ve İspanya GP’sini kazanmıştı. Verstappen, sıralama turlarında Daniel Ricciardo’yu takip etmek zorunda kalsa da beraber çıktıkları 8 yarışta takım arkadaşından 5 puan daha fazla toplamayı başardı.

Tüm bu başarılar onun karnesine büyük artılar olarak eklenmesine karşın, Verstappen gelecek senenin çok daha iyi olacağını düşünüyor.

F1.com’a konuşan 18 yaşındaki genç Hollanda’lı, “En önemli şey kendiniz olmak ve yapabileceğinizin en iyisine odaklanmaktır. Kariyerimde kazandığım ilk galibiyetten sadece 5 yarış önce ilk yarışıma çıkmıştım. Bunların tamamı yeni şeyler” dedi.

“Yarış içerisinde, aracın tüm limitlerini kullanmadan koruma modunda gitme gibi prosedürler benim için çok yeni olsalar bile, bunları yarışta uyguluyorum.”

“Öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Sadece hız anlamında değil, her konuda kendimi belirli bir ölçüde geliştirmeye dikkat ediyorum. Bu küçük parçaların bir araya gelerek size 0.1 ya da 0.2 saniye kazandırmasına benziyor, ancak bu sürüşümle ilgili değil. Nasıl sürüleceği benim zaten bildiğim bir şey. Bu sadece tecrübeyle alakalı.”

“Red Bull’da geçen seneye ait pist verilerim yok ve bu konuda takımın verilerine güvenmek zorundayım. Bu sezon Toro Rosso ile çıktığım ilk 4 yarışta geçen yılki tecrübelerimden yararlanıyordum ve ne yapmam gerektiğini biliyordum. Nasıl çalışacağınızı ve hangi yöne gideceğinizi bildiğinizden dolayı, gün sonunda araçta çok büyük farklılıklar olmuyordu.”

“Burda her şey yeni. Onlar beni yönlendiriyorlar ben de onların bu talimatlarına uyarak çalışıyorum. Araç üzerinde geçen seneden tecrübem olmuş olsaydı işler biraz daha farklı olabilirdi ve ben de benim için çizilen rotadan biraz sapabilirdim. Çünkü aracın nasıl sürüleceğini bildiğinizde daha hızlı gitmek için farklı sürüş yöntemleri deneyebilirsiniz. Ama her şey daha iyi olacak.”

“Gelecek yıl geldiğinde farklı bir araç olacak; ancak araç üzerinde bu sezonkinden daha fazla hisse sahip olacağım ve bu kesinlikle bana yardımcı olacak.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz