“Ferrari Zayıf Noktalarını Fark Etti”

0

Sebastian Vettel, Ferrari’nin zayıflıklarını anladığını ve takımın aradan sonra daha rekabetçi olacağına emin olduğunu söyledi.

Ferrari son üç yarışta da podyum elde edemezken, Red Bull’un 80 puan topladığı periyotta 50 puan toplayabildi. Takım, sezonun başındaysa galibiyet mücadelesi edecek konumdaydı.

Fakat Vettel, ki daha önce takımın orta ve yüksek hızlı virajlardaki hızını geliştirmesi gerektiğini söylemişti, Ferrari’nin geleceği hakkında olumlu konuştu.

“Biliyoruz ki son yarışlar bizim için zor ve yıpratıcı geçti, fakat aracımızın güçlü ve zayıf olduğu noktaları anlamamızda çok işe yaradılar. Biz de artık nereye odaklanacağımızı biliyoruz. İlk birkaç yarıştan sonra her şey bu kadar açık değildi. Şimdi her şey ortada. Zor yoldan işleri yapıyoruz ve istediğimiz kadar rekabetçi değiliz. Ancak ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bir gecede olacak bir iş değil ve bir planımız var. Bu açıdan ikinci yarıda daha güçlü olmalıyız. Tabi diğerlerinin ne yapacağı da önemli ama şimdi bizim odağımız yine biziz.”

Vettel, Ferrari’nin bu tip zayıflıkları neden sezonun önceki kısımlarında göremediği sorulduğunda da, “Bazı şeyler zaman alıyor ancak en önemlisi kendimizle mücadele ediyoruz” diye cevap verdi. “Haklısın, biraz daha önce öğrenmek iyi olurdu fakat böyle gelişti. Önemli olan bizim bir şeyler bulmuş olmamız. Gelişmek için sürekli deniyoruz ama dediğim gibi son yarışlar bu doğrultuda epey öğretici oldu ve zayıflıklarımızı fark ettik.”

Vettel, aerodinaminin adeta baştan yazılacağı 2017 aracı için de yoğun bir efor sarf edilirken, bu sezon için de birçok güncellemenin geleceğini söyledi.

“Daha çok güncelleme gelecek ve plan da zaten buydu. Tabii biz de diğer herkes gibi 2017’ye hazırlanmak için epey zaman ayırıyoruz. O çok farklı bir proje ve araçlar da çok farklı olacaklar. Yine de bu sene öğrenip anlayacağımız bazı şeyler bize gelecek sene için de yardımcı olacaktır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz