Massa: Önemli Hissetmem Gerek

0

Felipe Massa, geleceğiyle ilgili görüşmeleri Williams’la kısıtlamayacağını söylüyor. Brezilyalı pilot, Formula 1 macerasını 15. sezonuna doğru uzatmak niyetinde.

Williams 2017 pilot kadrosunu henüz açıklamış değil. Fakat Valtteri Bottas’ın beşinci yılını geçireceği kesin gibi. Massa’nın geleceğiyle ilgiliyse dedikodular sürüyor.

Jenson Button, Formula 1 kariyerine 2000 yılında başladığı takımla ilgili ilişkilendirilmişti, Sergio Perez’in Force India’daki geleceğiyle ilgili çekimsiz tutumu da onu Williams için muhtemel bir hedef yapıyor.

Williams’la sözleşme görüşmelerine başlayıp başlamadığı sorulduğunda Massa, birden fazla takımla görüşüyor olduğunu söylemişti.

“Konuşmalar tabii ki bir süredir devam ediyor. Şu an için yüzde yüz doğru cevaba sahip değiliz ve zamanı geldiğince doğru bir cevap olacak. Neler olacağını bekleyip görelim.”

“Şimdi takım ismi filan zikretmek istemiyorum fakat önemli hissettiğim, iyi sonuçlar alabileceğimiz, iyi bir iş çıkarabileceğimiz bir takımda sürmek istiyorum; eğer böyle olmazsa seneye buralarda olmayabilirim.”

Massa, piste ilk defa 2002’de Sauber’le çıkmıştı, sadece kendini değerli hissedebileceği bir takımda yarışmak istiyor ve bu gerçekleşmezse başka serilerde şansını deneyeceğini söylüyor.

“Sevdiğim şeyi yapıyorum, yarışmayı yani, fakat sadece katılmış olmak için burada değilim. Yapabileceğimi hissettiğim şeyi yapmak için buradayım, mutlu hissetmek, takım için önemli hissetmek için buradayım. Bunlar yoksa devam etmeye niyetli değilim. Her zaman dışarıyla ilgilisinizdir fakat karardan yüzde yüz emin olduğumda neler yapabileceğimize bir bakacağız.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz