Arrivabene: Ortada Bir Trajedi Yok

0

Maurizio Arrivabene’ye göre Ferrari’nin Red Bull’un arkasına düşmesine de sebep olan son zamanlardaki form düşüşü, bir trajedi değil.

Ferrari, ilk 12 yarışta sezon öncesi beklentileri karşılamakta başarılı olamadı ve tek bir zafer bile kazanamadı. Macaristan’da Sebastian Vettel ve Kimi Raikkönen’den herhangi biri bir Red Bull’u geçemedi. Almanya’daysa Red Bull çifte podyum yaparken Ferrari’ler 5. ve 6. sırada kaldılar.

Bu form düşüklüğü, teknik şef James Allison’ın takıma vedasından hemen sonra geldi. Takım bu hamleyle birlikte McLaren tarzı bir yapılanmaya doğru yelken açmıştı. Yine de patron Arrivabene, Ferrari’nin bir krizde olduğunu söylemenin yanlış olduğunu düşünüyor.

“Mercedes’in gerçekten güçlü olduğu ve buraya ulaşmamız gereken bir durumdayız. Red Bull’a gelince… Macaristan’a bakarsanız, Red Bull’dan çok daha hızlıydık. Ortada bir trajedi yok, sadece doğru ayarı bulup işleri düzeltmek zorundayız.” dedi ve ekledi: “Mercedes’e bakacaksak da güçlüler fakat geçen sene Singapur’da olduğu gibi daha zayıf ve yenilebilir oldukları yarışlar olacak. Bu hayatın bir gerçeği.”

Almanya’dan sonra Arrivabene, İspanya yarışından beri takımın kayda değer bir aerodinami gelişimi gösteremediğini itiraf etmişti. Yine de patron yaz arasından sonra hem motorda hem de aerodinamide gelişmeler olacağından emin.

“Motor hususunda bir güncellememiz yolda ve motor konusunda durumumuz iyi. Aerodinamik gelişmeye gelince, yaz arasında biraz ara vereceğiz çünkü bu arada geliştirme yapamıyoruz. Aradan sonra kısa vadeli düşünüp gelişmemiz gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz