Hamilton Hayatı Konusundaki Eleştirilere Cevap Verdi

0

Lewis Hamilton, Formula 1 dışındaki yaşam tarzını eleştiren şüphecilere rağmen kazanmanın muhteşem bir his olduğunu söyledi.

Üç kez dünya şampiyonu olan pilot, pist dışındaki aktivitelerinin odaklanmasını engellediği yönünde birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Bilhassa 2015’in son üç yarışının ve 2016’nın ilk yarışlarının Rosberg tarafından kazanılmış olması, bu eleştirileri alevlendirmişti.

Emekli McLaren sürücüsü John Watson’a bu konu hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, İngiliz pilot hakkındaki görüşünü değiştirdiğini söyledi. Hamilton bu konuya şöyle cevap verdi: “En başta bu muhteşem bir şey. Bu görüşü seviyorum. Genelde görüşlerimizde ve kendi yollarımızda takılıp kalmak kolaydır. Bazen bakış açımızı ve fikirlerimizi değiştirecek şeylere karşı açık fikirli olmayız. Kesinlikle onun (John Watson) bu tip hikayelerinden çok duydum, eğer böyleyse durum çok hoş. Benim içinse, ben sadece yaşamak istediğim hayatı yaşıyorum ve şikayet ederek kaybedeceğim bir günüm yok”.

“Hangi gününüzün son gününüz olduğunu asla bilemezsiniz, buna gerçekten inanıyorum. Bu yüzden en önemli şey eğlenmek ve önünüze çıkan tüm fırsatları değerlendirmek.”

Hamilton, 43 puan geriden gelerek takım arkadaşı Rosberg’i yakalamış ve 62 puan fazla kazanarak 19 puanla öne geçmişti. Hamilton, 2016 sezonunun geri kalanında formunu sürdürmeyi ve pist dışı hayatı konusunda daha çok insanın algısını değiştirmeye çalışacak.

“Bence insanların fikir değiştirmesini görmek gerçekten olumlu bir şey. Sadece benim senaryomda değil, genelde böyle.” dedi, “Her gün ne yapıyorsam ona devam etmek istiyorum, sürdüğüm gibi sürmek istiyorum. Kaç yıl sürer bilmem, bir insanın düşüncesini değiştirebilirsem bu benim için bir başarıdır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz