Sauber İsim Sponsoru İstiyor

0

Sauber patronu Monisha Kaltenborn, takımın satılmasından sonra isim sponsorluğu arayışlarına hız verdiklerini açıkladı.

Sauber’in griddeki geleceği, geçtiğimiz ay İsviçreli Longbow Finance tarafından satın alınmasıyla garanti altına alınmıştı ve takım uzun bir dönem süren mali zorluğu atlatmıştı.

İsim sponsorluğunun yakın olup olmadığı sorulduğunda Kaltenborn, F1.com’a şöyle konuştu: “Bu iş üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Kolay bir şey de değil, fakat istikrar gösterip bunu potansiyel yatırımcılara ispatlayabilirseniz büyük yardımı dokunur.” Kaltenborn aynı zamanda takımın satın alınmasında geçmişinin etkili olduğunu söyledi: “İlk işimiz istikrarı sağlamak olacak. Sonra güçleneceğiz ve mühendisliğimizi genişleteceğiz. Teknolojilerimizi ve bilgilerimizi ticarileştireceğiz. Bunu zaten uzun bir süredir de yapıyorduk, bu yüzden biz de bir potansiyel gördüler. Teknoloji İsviçre’nin en eşsiz şeyidir, bu yüzden bir İsviçreli firma olarak onlar da yine bir İsviçreli firma olan bizde teknolojiyi buldular. Bu kısmın Formula 1’deki konumumuzla pek alakası yok.”

Kaltenborn aynı zamanda bu ilişkinin Sauber’i Formula 1 dışında daha etkin olmaya iteceğini de düşünüyor: “Herkes nasıl bir altyapıya sahip olduğumuzu biliyor. Aerodinami, simulasyon ve yazılım geliştirme konusunda lider konumdayız, üç boyut konusunda da iyi bir konumdayız. Bu yönlerimiz diğer yarış kategorilerine uygulanabilir veya motorsporlarının dışında başka bir yerde de görülebilir. Belli şeylerle zaten piyasada iyi bir konumdayız, Longbow Finans da potansiyelimizi burada gördü.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz