Ferrari’yi Geçen Red Bull Gözlerini Mercedes’e Dikti: Fark 0.3 Saniye

0

Red Bull, takımlar klasmanında Ferrari’yi geçtikten sonra gözlerini Mercedes’e dikti.

Daniel Ricciardo ve Max Verstappen’in Almanya yarışında 2. ve 3. sırada yer almaları, Red Bull’u bu sezon ilk defa iki araçla birden podyuma soktu ve Ferrari’nin 14 puan önüne taşıdı. Yine de Mercedes tam 159 puan önde açık ara lider. Takım patronu Christian Horner, hedeflerinin yaz arasından sonra Mercedes’e pist üstünde daha yakın olmak olduğunu söyledi.

“Amacımız Mercedesle aramızdaki farkı kapatmak” diyen Horner, Mercedes’le aralarındaki farkın artık 0.3 saniyeye indiğini söyledi. “Her zaman ileri bakmalısınız, arkaya değil. Avusturya, Silverstone, Budapeşte ve Almanya gibi çok farklı pistlerde mükemmel performanslar sergiledik. Dört farklı yerde, dört farklı zeminde, sezonun geri kalanı için ipucu veren dört pistte yarıştık. Önümüzde bizim için iyi geçecek yarışlar var.”

Hem Red Bull hem de motor üreticisi Renault 2017 hazırlıklarına soyunmuşken Horner, iki tarafın da bu sezon için geliştirme yarışını durdurmayacaklarını söyledi: “Hala araç üzerinde yapabileceğimiz birkaç değişiklik var, ki bunlar artık üretim bandının ucuna geldi. Motor ve sürüşle ilgili geliştirmeler de devam ediyor. Üretim bandında bize farkı kapatmamızda yardımcı olacak birkaç şey var.”

 

 

Horner, sezonun geri kalanı için epey umutlu görünüyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz