Rosberg: Yıkılmadım Ayaktayım

0

Nico Rosberg, Lewis Hamilton’un şampiyonadaki avantajını tersine çevirebileceğini söylüyor. Rosberg, “her zaman zor zamanlardan en güçlü çıkan taraf olduğunu” düşünüyor.

Rosberg, sezonun ilk dört yarışını kazanmış ve 43 puanlık farkla takım arkadaşının önüne geçmişti. Fakat Katalunya’daki kazadan sonra gerçekleşen son yedi yarışın altısını takım arkadaşı Hamilton  kazandı ve dört haftalık araya 19 puan farkla lider girdi. Yani farkı 62 puan birden kapattı.

Almanya’daki şanssız günü sorulduğunda Rosberg, “Zor zamanlarda en güçlü taraf olduğuma dair yeterince kanıtım var, her seferinde böyle oldu. Burada da bir problem yok.”

Rosberg, gridin en iyi pilotlarından biriyle mücadele içinde olduğunu kabul ediyor ve Almanya’daki gibi hayal kırıklıklarının öfkeye dönüştüğünü söylüyor: “Lewis sadece son yarışlarda güçlü görünmedi, o hep güçlüydü. Bu ikisi arasında büyük bir fark var. Yani ikimiz arasında bir mücadele hep olacak…Hayal kırıklığına uğradım çünkü muhteşem bir sıralama seansı geçirmiştim ve Cuma günü yarış temposunda iyi hissediyordum. Gerçekten evimde kazanabileceğim konusunda umutluydum. Şimdiyse her şey ters gittiği için haya kırıklığına uğramış durumdayım.”

Almanya yarışı sonrası Toto Wolff, Rosberg’in arkasında durup yaz arasından sonra güçlü bir şekilde geri geleceğini söylerken, Hamilton da muhtemel motor cezasının momentumu takım arkadaşının lehine çevireceğini söylemişti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz