Rio Haryanto Manor’un Yedek Sürücü Teklifini Kabul Etti

0

Çarşamba günü yarış koltuğunu Esteban Ocon’a devreden eski Manor sürücüsü Rio Haryanto, eski takımından gelen yedek sürücülük teklifini kabul etti.

F1’in geri kalan döneminde yarışabilmek ve Manor’la yaptığı sözleşmeyi uzatabilmek için sponsorluk arayışlarına devam eden Haryanto’nun sözleşmesi, Manor tarafından sözleşme yükümlülüklerini karşılayamadığı gerekçesi ile feshedilmişti.

Manor, sezonun geri kalanında Haryanto’nun yerine Mercedes’in desteklediği ve Renault F1’in yedek pilotluk görevini yürüten genç Esteban Ocon’a şans vereceklerini belirtirken, takım yönetiminden bugün yapılan açıklamayla Haryanto’nun kendisine teklif edilen yedek pilotluk görevini kabul ettiği ve sezonun geri kalanında Manor’un yedek sürücüsünün Rio Haryanto olacağı duyuruldu.

Manor takım yönetimi, “Yarış pilotlarının bir sorun yaşaması halinde Rio Haryanto’nun yarışa çıkmak için hazır olacağını” söyledi.

“O, aynı zamanda takımın mühendislik toplantılarına katılacak ve halka ilişkiler yönetiminde takımın bir parçası olarak görev alacak” .

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz