Williams: Güncellemeler Neden Çalışmıyor Bilmiyoruz

0

Williams, bu sezon getirdikleri güncellemelerin neden bekleneni veremediğini bilmiyor.

Fabrikadaki veriler ve pist arasındaki uyumun yüksek olduğu geçtiğimiz senelerde takım, geliştirme yarışında rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı. Bu durum, bu sezon pek de devam ediyor gibi durmuyor. 2017 sezonundan itibaren kuralların büyük ölçüde değişecek olması, takımın işlerini daha da zora sokuyor. Takım böyle eforunun büyük bir kısmını gelecek sezona ayırırken takımlar klasmanı dördüncülüğüne tutunmaya çalışıyor.

“Geçtiğimiz iki yılda, tam da beklediğimiz gibi performans gösteren güncellemeler getirmiştik” diyor Pat Symonds, “O süreçte sadece bir güncellemeden beklediğimiz erimi alamamıştık. Bu çok çok iyi bir performans. Bu yıl iki büyük güncelleme getirdik ve ikisi de beklentimizi karşılamadı. Biz de gelecek yılın aracına biraz erken odaklanmak istedik. Bu yüzden normalden daha az güncelleme getiriyoruz ve bunların bir kısmı da beklediğimiz performansı göstermiyor.”

“Dürüst olacağım, şimdilik neden böyle bir durum oluştuğundan emin değiliz ve sıkı bir soruşturma yapıyoruz. İşlerin temeline bakıyoruz. Williams’taki çalışma tarzımız da budur. Birçok detaya bakıyoruz ve muhakkak ki bir ayıklama yapacağız.”

Williams, bu sezon lastikleri çalıştırmakta zorlanan ekiplerden biri oldu. Performans şefi Rob Smedley Williams’ın lastik konusunda daha çok uzmanlığa ihtiyacı olduğunu böylelikle bilgisini geliştireceğini söyledi. Symonds da bu görüşü doğruladı: “Takım olarak lastikleri daha iyi kullanabilsek daha mutlu hissederdim. Bu hepimiz için zor bir başlık ve daha fazla kaynak ayırmamız gereken bi alan.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz