Ricciardo Kolay Lokma Değil

0

Daniel Ricciardo bu sezon kızgınlıklarını daha sık belli ettiğini böylece kolay lokma olmadığını göstermeye çalıştığını söyledi.

Red Bull pilotu, her zaman gülümsemediğini, özellikle takımdan ve araçtan kaynaklı bazı olaylardan sonra göstermenin önemli olduğunu düşünüyor. Mesela muhtemel galibiyetlerden olduğu bu sezonki İspanya ve Monaco yarışları gibi.

“Bazen işler istediğiniz gibi gitmez veya hiç olmaz” diyor Ricciardo, “Hep güldüğüm için beni iyi bir çocuk olarak görüyorlardı. Ama insanların işler olduğu gibi gitmediğinde bunu bilmesi önemli. Üstüne basılıp geçilecek biri değilim. Kendi ayaklarım üzerinde duruyorum ve bunu göstermek benim için çok anlamlı. Bu işin üstesinden gelebildim, söylemek zorunda hissettiklerimi söyledim. Sonra da kendi işime geri döndüm. Bu yüzden asla tatmin olduğumu söleyemiyorum, çünkü değilim. Dünya şampiyonu olduğumda ancak tatmin olabilirim. O zamana kadar diş göstereceğim.”

Ricciardo, Red Bull’la ilk sezonu 2014’te 3 yarış kazandıktan sonra bu sezon daha fazla şey kazanması gerektiğine inanıyor.

Daniel Ricciardo F1 2016 Red Bull

“Kesinlikle daha fazlasını ummuştum” diyor Ricciardo, “O sezon bile, bittiğinde, kendi kendime ‘Biliyor musun, eğer o araba (Mercedes) bende olsa dünya şamoiyonu olmuştum’ demiştim. 2014’ten beri bunları elde edememek sinir bozucu. Eminim ki yeni fırsatlarım da olacak. Kesinlikle çok şey öğrendim. Biraz daha sabırlı olmayı öğrendim, kötü günleri atlatıp iyi günlerden daha fazlasını elde etmelisiniz eğer buradaysanız.”

Daniel Ricciardo F1 2016 Red Bull

Ricciardo bu sezon henüz galibiyet alamamış olsa da bu noktaya kadar kariyerinin en iyi yarım sezonunu geçirdiğini söylüyor.

“Her şeye yaklaşım seviyem, sıralamalara mesela, kesinlikle çok daha iyi bir yerde. Testlerin ilk gününden beri doğru yolda olduğumu düşünüyorum ve kaybolmuş da değilim. Kvyat buradayken açık bir şekilde ondan öndeydim. Max geldi ve hatta bir yarış kazandı, ben yine de iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz