Ana Sayfa SERİLER FORMULA Manor’da Oyuncu Değişikliği: Ocon Giriyor Haryanto Çıkıyor

Manor’da Oyuncu Değişikliği: Ocon Giriyor Haryanto Çıkıyor

0

Manor, Pascal Wehrlein’ın yanındaki koltukta sezonun geri kalanında Esteban Ocon’un yarışacağını açıkladı.

İngiliz takımı Haryanto’nun “tam zamanlı yarış sürücüsü” kontratını, “kontratın gereklerini yerine getiremediği” feshetti. Sonuç olarak, Mercedes destekli genç pilot Ocon Belçika’da kariyerinin ilk yaırşına çıkacak.

Haryanto sezonun ilk 12 yarışında Wehrlein’ın yanında start almıştı. Koltuğunu Hockenheim’dan sonra tutabilmesi için ek finansmanlar/sponsorlar bulması gerektiği konuşuluyordu. Manor da Haryanto’ya sezonun geri kalanı için yedek pilotluk önerdi.

Yarış direktörü Dave Ryan, “Esteban’ı sezonun geri kalanında aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz. Açık bir şekilde F1’in yükselen yıldızlarından biri, Renault’da yedek sürücü olarak parlamıştı ve bu esnada DTM’de Mercedes-AMG ile birlikte iyi biri iş çıkarmıştı. Esteban Spa’da kariyerinin ilk sürüşünü yapacağı için kendimizden eminiz. Böylece güçlü bir ikiliyle yarışıp sezonun geri kalanında rakiplerimizle mücadele edeceğiz” dedi ve ekledi: “Rio’nun F1 mücadelesini, ona bir yedek pilotluk önererek, desteklediğimiz için mutluyuz. Teklifimizi kabul edeceğini umuyoruz.”

Haryanto, sezonun bugüne kadarki kısmında puan alamamıştı. Böylece sezonu puan alamadan kapatmış oldu.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz