Red Bull Sürücüleri Arasındaki Sağlıklı İlişki Horner’ı Mutlu Ediyor

0

Christian Horner, Red Bull sürücüleri Daniel Ricciardo ve Max Verstappen arasındaki sağlıklı ilişkinin, takımın 2016 yılı hedeflerini gerçekleştirmesinde yardımcı olduğunu söyledi.

Red Bull’un iki güçlü pilotla yarışmasının takım içi sürtüşmeye neden olup olmadığı sorulan Horner, iki rekabetçi sürücüyle yarışmanın sadece takımın yararına olacağını düşündüğünü söyledi.

“Bunun çok sağlıklı olduğunu görebilirsiniz” diyen Horner, “O ikisinin arasında büyük bir saygı var. Takım arkadaşı olarak yarışmanın ne demek olduğunu biliyorlar. İkisi de birbirine benziyor ve araçtan benzer şeyleri istiyorlar. Bunların ötesinde, ikisi de çok hızlı. ” diye ekledi.

“Almanya GP’si Daniel’in lehine gelişti, İspanya GP’si ise Max’in. Bunlar bir sezon içerisinde yaşanabilecek rutinler. Bana sorarsınız iki sürücüde bu zamana kadar harika bir iş başardılar.”

Red Bull, Almanya GP’sinde çifte podyum elde ederek Ferrari’nin 14 puan önüne geçti ve markalar klasmanında 2. sıraya yükseldi. Hockenheim aynı zamanda, Red Bull’un Ferrari’yi arka arkaya 3. kez podyum dışına ittiği yarış oldu.

Şampiyona 2.’liği için Ferrari’yle mücadele eden Red Bull’un patronu Horner, takımın son dönemde gösterdiği form grafiğinin, sezonun geri kalan dönemi için olumlu bir işaret olduğuna inanıyor.

“Biz, Avusturya’dan Almanya’ya kadar gerçekleştirilen 4 yarışta harika bir performans sergiledik. Bu pistlerin hepsinin karakteristiği ve zemini birbirinden farklıydı. Aracımızın farklı pistlerde iyi performans sergilemesinin, sezonun ikinci yarısı için iyiye işaret olduğunu düşünüyorum. “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz