Rebellion Sezonu Tek Araçla Tamamlayacak

0

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası katılımcılarından LMP1 takımı Rebellion Racing, Mexico 6 Saat yarışından itibaren tek araca düşecek ve 2017 sezonuna odaklanacak.

İsviçreli takım şu ana kadar Dünya Dayanıklılık Şampiyoansı LMP1 sınıfında iki araçla yarışıyordu. Ancak #12 numaralı araç artık yarışmayacak. Kardeş araç #13 numara, Dominik Kraihamer, Alexandre Imperatori ve Matheo Tuscher tarafından yönetiliyor, üç yarışın ardından şu anda bağımsız üreticiler kategorisinde liderlik koltuğunda oturuyor.

Nicolas Prost ve Nick Heidfeld #12 numaralı aracı ilk üç yarışta Nelson Piquet Jr ve Nurburgring’de Mathias Beche ile kullanmıştı. Takım patronu Bart Hayden, “LMP1’deki mücadele seviyesi yeni üreticilerin girmesiyle daha da yukarıya çekiliyor, bizim de kendi mücadeleciliğimizi geliştirmek için 2017 aracımızın zaman ve kaynaklarına yatırım yapmak istedik” dedi. “Küçük bir özel takım olarak kısıtlı imkanlara sahibiz. Bu yüzden iki yerine bir aracı yarıştırmaya odaklanmak istedik. Bu sayede 2017 aracını geliştirmek için daha çok terleyeceğiz. Bu yılın başlarında Le Mans, Fia ve ACO 2017 yılı için bazı kural değişikliklerini duyurdu. Böylece biz de 2017 yılında rekabetçi olabilmek için bu değişikliklere adapte olmak zorunda hissettik.”

Hayden ekledi: “#13 numaralı aracı tutmaya karar verdik çünkü ByKolles aracına daha yakın bir konumdalar. Takımlar klasmanı bu sayede daha çekişmeli olacaktır.”

#12 numaralı aracın çekilmesi ile LMP1 kategorisinde sadece 2 araç start alacak. #13 numaralı Rebellion aracına eşlik edecek araçsa #4 numaralı ByKolles aracı olacak.

Rebellion, kullandığı R-One aracı için Toyota ile motor tedariği konusunda anlaşmış durumda. 850 kiloluk aracı çeken ünite 2.4 litre V6 ve turbo kullanıyor.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz