Sebastian Vettel: Ferrari Dersleri Zor Yoldan Öğreniyor

0

Sebastian Vettel aracında birçok problem yaşadığı son 2 yarışın, Ferrari’ye sert bir uyanış kattığını söyledi.

Ferrari, Avusturya GP’siyle başlayan 4 yarışlık maratonda podyuma çıkma başarısı gösteremedi ve Almanya GP’si sonrasında Takımlar Şampiyonasında Red Bull’a geçilerek 3. sıraya geriledi.İtalyan takım yaz arasına girmeden önce düzenlenen Macaristan ve Almanya GP’lerini Mercedes’le mücadele etmek için bir fırsat olarak görüyordu, ancak düzenlenen 2 yarışta da olaylar Ferrari’nin umduğunun aksine gelişti. İtalyan takım her iki yarışta da Red Bull’un gerisinde ancak en iyi 3. takım olabildi.

Hayalkırıklığı yaratan performansların Ferrari’nin bazı zayıflıklarından kaynaklandığını söyleyen Vettel, takımının sezonun ikinci yarısında bu sorunları halledebileceğinden emin bir şekilde konuştu.

“Bizim için sert ve zor geçen son birkaç yarışın çok yararlı olduğunu düşünüyorum” diyen Vettel ekledi: “Aracımızın güçlü ve zayıf yönlerini farkettiğimizi, böylece hangi alanlara odaklanmamız gerektiğini anladığımızı düşünüyorum. Bu sorunlar ilk birkaç yarışın ardından belirgin değildi ancak her geçen yarış daha da belirgin hale geldiler. İstediğimiz rekabet seviyesinde değiliz ve aradığımız rekabeti bulmak için zorlu bir yolculuk bizi bekliyor.”

“Bence ne yaptığımızı biliyoruz. Açıkça her şeyin bir gecede değişmeyeceği ortada ancak bizim bir planımız var ve bu açıdan baktığımda sezonun ikinci yarısında daha güçlü olmamız gerektiğini düşünüyorum. Diğer takımların yapacakları onlara bağlı bu yüzden biz kendi işimize odaklanmalıyız.”

SF16-H’nin zayıflıkları hakkındaki detaylar sorulduğunda, Vettel: ” Ne kadar meraklı olduğunuzu biliyorum, bence genel şeylerden biraz daha fazlası ama çok fazla detaya girmek istemiyorum. Mücadelenin içerisine girebilmek için gereken en önemli şeyleri bulmak biraz zaman alabiliyor. Keşke bunları daha erken bulabilsek bu konuda çok haklısın.” cevabını verdi.

“Aracımızı geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Son birkaç yarış Mercedes ve Red Bull’a göre nerede olduğumuzu ve aracımızın potansiyelini görmek açısından oldukça öğretici oldu ”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz