Jorge Lorenzo 2016’da Mercedes’le F1 Testi Hedefliyor

0

Son MotoGP şampiyonu Jorge Lorenzo Mercedes Formula 1 aracıyla birlikte 2016 yılının herhangi bir yerinde teste çıkmak istiyor.

İspanyol sürücünün Monster Enerji İçecekleri’nin de desteğiyle bu ihtimali gerçekleştirmeye çalışıyor. Monster, hem Yamaha hem de Mercedes’le yakın sponsorluk anlaşmalarına sahip olduğundan ikna edici olabilecek bir etken.

Yamaha’dan bir kaynak, “Seçenekler üzerinde çalışıyoruz, bu Monster’la birlikte yapacağımız güzel işlerden biri olabilir” dedi ve ekledi: “Jorge bir Formula 1 aracını test etmeye bayılacaktır, ama şimdilik bunun olup olmayacağını bilmiyoruz.”

Gelecek seneden itibaren Ducati için yarışacak Lorenzo 2016 sürücüler klasmanında Marc Marquez’in arkasında ikinci sırada bulunuyor ve dördüncü şampiyonluğu için mücadele veriyor.

Devam eden şampiyonluk mücadelesi bir engel olabilir. Yamaha bu konuda takvim ve güvenlik etkenleri nedeniyle biraz isteksiz olmaya yatkın duruyor. Fakat söylentilere göre Lorenzo Lewis Hamilton ve Nico Rosberg’in aracını sürmek için kararlı.

Üç dünya şampiyonluğu yaşamış Lorenzo, Formula 1’de iki takımlar şampiyonluğu bulunan Mercedes’le çalışmaya onay alırsa Valentino Rossi’nin daha önce gittiği yoldan yürümüş olacak. Rossi, 2004 ve 2008 yıllarında Ferrari Formula 1 araçlarını test etmiş ve bu testler büyük yankı getirmişti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz