Toto Wolff Rosberg’in Yenilmediğinde Israrcı

0

Mercedes patronu Toto Wolff, Rosberg’in mental olarak kaybettiği momentumu tersine çevirecek kadar güçlü olduğunu düşünüyor.

Son yedi yarışta, takım arkadaşı Lewis Hamilton Nico Rosberg’den tam 62 puan fazla topladı, böylelikle 43 puan geriden gelerek 19 puan öne geçti. Hockenheim’daki yarış özellikle Rosberg için hayal kırıklığıydı. Alman pilot pole’den başladığı yarışta kötü start alarak ilk viraj sonunda dördüncü sıraya düşmüştü. Daha sonra gelen zaman cezası da durumu daha da kötüleştirdi.

Bütün bu gidişata rağmen, Wolff Rosberg’e epey güveniyor. Wolff, Rosberg’in yaz arasından daha güçlü döneceğini ve Spa-Francorchamps’dan itibaren Hamilton’la daha güçlü dövüşeceğini düşünüyor.

“Büyük bir evet,” Rosberg’in mücadeleye dönüp dönemeyeceği sorulduğunda, “onu sezon başında muhteşem bir girişle izlemiştik ve zaten 2015 sezonunun sonunda da çok iyi seviyedeydi. Önümüzde daha dokuz yarış var. Kazanılabilecek 200 puandan fazlası var, bu geri dönmek için fazlasıyla yeterli olacaktır.” Wolff, Hockeinheim’da Rosberg’in şanssız bir gün geçirdiğini ve muhakkak geri döneceğini de ekledi.

“Biliyorsunuz, pazar günü gibi bir günde hele ki bo—n bir start almışsanız, iki sıra kaybediyorsanız, mücadele edip ceza yiyorsanız, cezayı beş değil sekiz saniye olarak çekiyorsanız… Sonuçta arabanın içindeki de bir insan ve üstelik bu arabanın lastikleri de aşırı ısınmıştı. Bütün bunları bi araya getirirseniz sonuç açık bir şekilde kötü bir gün olur. O mental olarak çok güçlü biri ve hiçbir şey bitmiş değil. Bence bu günlerde kendini bir kere topladı mı Spa’da çok güçlü bir şekilde geri dönecektir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz