Eric Boullier Ferrari’ye Mi Gidecek?

0

Ferrari cephesinde sular durulmuyor. Ferrari, en son takımlar şampiyonluğunu 2008’de, pilotlar şampiyonluğunu ise 2007’de kazanmıştı. Fernando Alonso’yla birlikle 2010’lu yılların başında şampiyonluk mücadelesi veren takım artık eski ihtişamlı günlerinden çok uzakta görünüyor.

Takım çalkalanırken artık yeni isimler de gündeme gelmeye başladı. Ross Brawn’ın ardından şimdi Eric Boullier sesleri yükselmeye başladı.

Ferrari’nin en zayıf olduğu alan aerodinami. Kendisi de bir aerodinamist olan Eric Boullier padoğun en iyilerinden biri olarak gösteriliyor. Formula 1’e 2009 yılında Renault’a giren Boullier, daha önce Lotus’ta takım patronu olarak çalışmıştı. Genelde Fransız takımlarıyla çalışan Boullier şu an McLaren’le çalışıyor ve Ron Dennis’ten takımdaki en yetkili isimlerden biri olarak biliniyor.

Öte yandan Ferrari, geçen sene sadece bir galibiyet alabilmişti. Olaylı Macaristan yarışında gelen bu galibiyetin bir benzeri bu sene olmayacak gibi görünüyor. Takım iyi olduğu pistlerde de geride kaldı. Sezon içindeki aracı geliştirme yarışında da takım bir türlü aradığını bulamadı. Şimdilik yarış galibiyetine ilişkin en büyük umut Singapur yarışı olarak görünüyor. Fakat birçok kişi burada gelebilecek bir zafere de pek inanmıyor.

Takımın aerodinami konusundaki yetersiz performansı, yetersiz gelişmeyle de birleşince Ferrari kendini hiç beklemediği bir noktada buldu. Durumun buraya gelmesinin bir sebebi de James Allison’ın eşinin vefatından sonra İngiltere’ye taşınması olarak biliniyor. Boullier ve Allison, daha önce Lotus’ta aerodinami departmanında beraber çalışmışlardı. Allison’ın İngiltere’de bir takım aradığı dedikoduları Boullier ve Allison’ın yer değiştireceği ihtimallerini güçlendiriyor.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz