Brawn: Bir Teklif Almadım ve Hayır Cevabı Vermedim

0

Ross Brawn, Ferrari’den henüz bir teklif almadığını bundan dolayı da herhangi bir teklife hayır demediğini belirterek, F1’e geri dönüşü hakkında ortaya atılan son iddiaları reddetti.

Eski Ferrari teknik direktörü ve Mercedes patronu, Hockenheim’a giden bazı basın mensupları tarafından Perşembe sabahı, Londra’dan Frankfurt’a hareket eden bir uçakta görüldü. Bu da emeklilik dönemi devam eden 61 yaşındaki Brawn’ın, Ferrari’den ayrılan James Allison’ın yerine geleceği söylentilerini tetikledi.

Ancak Alman yayıncı RTL’nin raporuyla birlikte, Ross Brawn’ın Frankfurt’a gelme sebebinin şehrin diğer yakasında bulunan Marbureg’daki Michael Schumacher’in sergisinin açılışını ziyaret etmek olduğu anlaşıldı.

RTL muhabiri Florian Konig ile özel bir röportaj gerçekleştiren Brawn, Ferrari’ye dönüş ihtimalini net bir şekilde reddetti.

Brawn bu hafta başında F1 ile ilgili konulardaki sessizliğini bozdu ve eski takımı Ferrariye tavsiyelerde bulundu, “Onların sakin bir yaklaşıma ihtiyacı var. Ferrari’nin yapması gerekenlere hala ayrıcalık tanıması önemli; ancak onlar bunu sakin ve adım adım gerçekleştiriyorlar.”

Bir hafta önce basına konuşan Brawn, “Ferrari ile herhangi bir iletişimimiz olmadı, bu yüzden tüm bu hikayelerin nereden geldiğini bilmiyorum. Herhangi bir teklif almadım ve hayır cevabı da vermedim” dedi ve gizemli bir şekilde ekledi, “Asla asla dememelisiniz. Samimi olmak gerekirse, ne olurdu(teklif gelmesi ve kabul durumunda) bilmiyorum. Oldukça meşgul bir hayatım var ve şu an boş bir günüm gözükmüyor. “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz