Mercedes: Önümüzdeki İki Yarış Hamilton’ın Cezası İçin Önemli

0

Mercedes’e göre, önümüzdeki iki yarış Lewis Hamilton’ın bilinçli bir motor cezası alıp almayacağı yönünde belirleyici olacak.
Geçtiğimiz yılın dünya şampiyonu olan Hamilton, erken gelen bir dizi sorunla birlikte bu sezon Mercedes’in dayanıklılık trajedilerinden büyük pay aldı. 

Çin ve Rusya yarışlarında arka arkaya gelen MGU-H sorunları, kendisinin zaten bu üniteye yönelik kullanım hakkını doldurduğunu gösteriyor. Aynı zamanda beş tane de turbo kullanan Hamilton, kendisine sıra cezaları getirebilecek muhtemel sorunların takım arkadaşı Nico Rosberg’le girdiği dünya şampiyonluğu yarışında umutlarını zora sokabileceğinin farkında. Eğer Mercedes, Hamilton’ın ceza almasınına kesin gözüyle bakarsa, yeni motoru muhtelemen geçişin kolay olduğu bir pistte kullanmak isteyecektir. Böylelikle sıra cazalarının vereceği hasar azaltılmış olacak. En mantıklı yer, uzun düzlükleriyle Hamilton’a geçişlerde Singapur ve Suzuki gibi diğer pistlere göre yardım edebilecek Spa olacak gibi duruyor.

Mercedes takım patronu Toto Wolff, planların yaz arasından sonra belli olacağını ve bu kararın Hamilton’ın Macaristan ve Almanya yarışlarındaki dayanıklılığına göre alınacağını söyledi. Hamilton’ın muhtemel kasıtlı cezasına karar verilip verilmediği sorulduğunda Wolff, “Henüz karar vermedik, dört tane motorla sezonu tamamlamayı düşünüyorduk, fakat şimdiden en az beş motorla tamamlayacağımız kesin. Tabloya şöyle bir bakınca bir ceza alacağız gibi duruyor, ama bilemeyiz. Bunun için sıradaki iki yarışı görmemiz ve ara sırasında düşünüp taşınmamız gerek.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz