2016 GP2 Abu Dhabi 2. Yarış – Lynn Kazandı, Gasly Şampiyon !

0

GP2’de sezonun 11. ayak 22. yarışı olan Abu Dhabi’deki final mücadelesini DAMS pilotu Alex Lynn kazandı.

İngiliz pilot baştan sona önde götürdüğü yarışta en yakın rakibinin yaklaşık 5 sn önünde bu sezonki 3. zaferini kazandı. Rapax’tan Johnny Cecotto, son turdaki atağıyla 2. olarak 2014’ten sonra podyuma geri dönerken dünün 4. sü Sergey Sirotkin Cecotto’ya direnemeyerek 3. oldu.

Honda destekli Nobuharu Matsushita, kötü giden sezona Abu Dhabi’deki 4. lük ile iyi bir nokta koyarken Norman Nato bu kez ceza almadan 5. olmayı başardı.

Abu Dhabi’ye 7 puan farkla önde giren Antonio Giovinazzi Gasly’nin kazanması ve kendisinin 5. olmasıyla 12 puan geriye düşmüştü. Şampiyonluk için kendisinin en kötü 2. olup Gasly’nin puan alamaması gerekiyordu. Gasly puan alamadı fakat Giovinazzi’de 6. lıktan ödeye gidemeyince 9. olan gelecek sezon için Toro Rosso koltuğu bulamayan Red Bull destekli Gasly sezonu şampiyon olarak tamamladı. Prema pilotlarının arasında günün son 2 puanını Artem Markelov ve Mitch Evans aldı.

11 yarış, 22 ayak sonunda 2016 GP2 şampiyonluğuna Prema Racing’den Pierre Gasly ulaştı. 219 puanlı Fransız pilotu 211 puanla takım arkadaşı Giovinazzi takip etti. 159 puanlı 2 sürücüden son yarıştaki podyumuyla hem yarışın hem sezonun 3. sü olarak Sergey Sirotkin galibiyet farkıyla Raffaele Marciello’yu geçerken Norman Nato 136 puanla 5. oldu.

Takımlarda şampiyonluğunu önceden ilan eden Prema, GP2’deki ilk sezonunu 430 puanla lider tamamlayarak çifte mutluluk yaşadı.

2016-gp2-abu-dhabi-r2

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz